پیام حجت‌الاسلام خسروپناه در رحلت آیت‌الله مجتبی تهرانی:

عارف شریعت‌محور و فقیه انقلابی

نوشته شده در تاریخ ۱۵:۲۷:۰۰ ۱۳۹۱/۱۰/۱۳ و در حوزه های درگاه مؤسسه - ۰ نظر
عارف شریعت‌محور و  فقیه انقلابی

مرحوم حضرت آیت‌الله العظمی حاج شیخ  مجتبی تهرانی، ‌مرجعی بابصیرت، عارفی مجاهد و فقیهی انقلابی، شاگرد امام خمینی و همراه مقام معظم رهبری بود که با تبیین اخلاق و عرفان اصیل اسلامی به اهل معرفت و معنویت سیر و سلوک اسلامی را آموزاند...

بسم الله الرحمن الرحیم
إنا لله و إنا إلیه راجعون
إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمة لا یسدها شیء الى یوم ا لقیامة

ضایعه جانسوز ارتحال عالم ربانی، فقیه صمدانی، ‌عارف شریعت محور، حضرت آیت‌الله العظمی حاج شیخ مجتبی تهرانی،‌ داغی تازه بر جان‌ها نهاد.
وی در عصری می‌زیست که اخلاق و عرفان فقاهتی را به جامعه ایمانی ارائه کرد. عصری که  بحران هویت و معنویت جامعه بشری را فرا گرفته است و‌ عرفان‌‌واره‌ها و معنویت‌های کاذب  رونق یافته‌اند، که اکثرا یا دکانی است برای ارضای حس قدرت‌طلبی رهبرانش یا بواسطه عدم دست‌یابی به منابع اصیل عرفان و اخلاق نتیجه‌ای جز به انحراف آدمی ندارد؛ این انحراف زاییده فاصله گرفتن از اسلام فقاهتی و اسلام‌شناسان حقیقی است.
اسلام حقیقی و عرفان فقاهتی بر اساس آموزه‌های قرآنی و فرمایشات حضرت ختمی مرتبت (ص) و اهل بیت  عصمت و طهارت (ع) با هر گونه عزلت نشینی،‌ معنویت سکولار و استعمار زدگی مخالفت می‌‌کند.
مرحوم حضرت آیت‌الله العظمی حاج شیخ  مجتبی تهرانی، ‌مرجعی بابصیرت، عارفی مجاهد، فقیهی انقلابی، شاگرد امام خمینی (ره) و همراه مقام معظم رهبری بود که با تبیین اخلاق و عرفان اصیل اسلامی به اهل معرفت و معنویت سیر و سلوک اسلامی را آموزاند.
مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، رحلت این استاد اخلاق و عرفان اسلامی را  به پیشگاه امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب و پژوهشگران اخلاق و عرفان اسلامی و خانواده گرامی‌شان تسلیت و تعزیت عرض می‌نماید.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
عبدالحسین خسروپناه
رئیس مؤُسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران