عضو گروه حکمت هنر دینی

دکتر حمید رضا فرزان یار

نوشته شده در تاریخ ۱۴:۴۳:۰۰ ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ و در حوزه های اعضای هیأت علمی - ۰ نظر
دکتر حمید رضا فرزان یار
حکمت و فلسفه:

دکتر حمید رضا فرزان یار  مدیر گروه معماری اسلامی وعضو هیأت علمی دانشکده معماری دانشگاه سوره  و عضو گروه حکمت هنر دینی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران است.

 

سوابق تحصیلی:
دیپلم: رشتة ریاضی، دبیرستان دکتر هشترودی، تهران، 1352؛ کارشناسی ارشد پیوسته: معماری، دانشگاه شهید بهشتی، 1360؛ دکتری: معماری، با موضوع مبانی معنوی معماری اسلامی، دانشگاه بیرمنگام، انگلستان، 1384؛

درباره گروه معماری اسلامی:
گروه کارشناسی ارشد که در سال تحصیلی 92-1391 تأسیس شده است در جهت احیای نگرش ارزشی در معماری و استفاده از عناصر موجود در مناطق مختلف کشور و متناسب با زیست بوم آن مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است.
از ابتدای تأسیس دانشکده، رشته کاردانی معماری در این دانشکده دایر بوده و تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان این رشته در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل داده اند. این دانشکده در حال حاضر حدود 800 دانشجو در مقطع کارشناسی و 150 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و در هر ترم به طور میانگین حدود 150 دانشجوی مهمان از سایر دانشکده ها را میزبانی می کند.
علاوه بر فعالیت های علمی و پژوهشی جاری در قالب عقد تفاهم نامه های همکاری، اعزام دانشجو و تبادل استاد و برگزاری نشست های علمی و گارگاه های آموزشی با دانشگاه های معتبر دنیا ادامه دارد.