مدیرگروه حکمت هنر دینی

دکتر حمید رضا فرزان یار

نوشته شده در تاریخ ۱۴:۴۳:۰۰ ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ و در حوزه های تک صفحه ای - ۰ نظر
دکتر حمید رضا فرزان یار
حکمت و فلسفه:حمیدرضا فرزان یار دکتری خود را با عنوان مبانی معنوی معماری اسلامی از دانشگاه بیرمنگام، انگلستان در سال ۱۳۸۴ اخذ کرد.وی مدیر گروه معماری اسلامی وعضو هیأت علمی دانشکده معماری دانشگاه سوره،مدیرگروه حکمت هنردینی مؤسسه حکمت و فلسفه ایران است.

دکتر حمید رضا فرزان یار  مدیر گروه معماری اسلامی وعضو هیأت علمی دانشکده معماری دانشگاه سوره  و عضو گروه حکمت هنر دینی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران است.

سوابق تحصیلی:

دیپلم: رشتة ریاضی، دبیرستان دکتر هشترودی، تهران، 1352؛ کارشناسی ارشد پیوسته: معماری، دانشگاه شهید بهشتی، 1360؛ دکتری: معماری، با موضوع مبانی معنوی معماری اسلامی، دانشگاه بیرمنگام، انگلستان، 1384؛

درباره گروه معماری اسلامی:
گروه کارشناسی ارشد که در سال تحصیلی 92-1391 تأسیس شده است در جهت احیای نگرش ارزشی در معماری و استفاده از عناصر موجود در مناطق مختلف کشور و متناسب با زیست بوم آن مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته است.
از ابتدای تأسیس دانشکده، رشته کاردانی معماری در این دانشکده دایر بوده و تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان این رشته در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل داده اند. این دانشکده در حال حاضر حدود 800 دانشجو در مقطع کارشناسی و 150 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و در هر ترم به طور میانگین حدود 150 دانشجوی مهمان از سایر دانشکده ها را میزبانی می کند.
علاوه بر فعالیت های علمی و پژوهشی جاری در قالب عقد تفاهم نامه های همکاری، اعزام دانشجو و تبادل استاد و برگزاری نشست های علمی و گارگاه های آموزشی با دانشگاه های معتبر دنیا ادامه دارد.