حضور دکتر خسروپناه در ۲۲ امین نمایشگاه مطبوعات

رای آوردن ترامپ نشان دهنده نهادینه شدن فلسفه خشونت در آمریکاست

نوشته شده در تاریخ ۱۱:۱۹:۰۰ ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ و در حوزه های اخبار و رویدادها - ۰ نظر
رای آوردن ترامپ نشان دهنده نهادینه شدن فلسفه خشونت در آمریکاست
ه گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران ضمن بازدید ازغرفه خبرگزاری تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاریها درخصوص نتیجه انتخابات اخیر آمریکا...

ترامپ در آینده تلاش خواهد کرد که یک مقبولیت بین‌المللی هم پیدا کند و برای اینکه این مقبولیت بین‌المللی را پیدا کند قاعدتا نباید شعارهای جنگ‌طلبانه بدهد و شاید بیشتر از صلح و انسان‌دوستی دم بزند تا بتواند مقبولیت بین‌المللی را هم به دست بیاورد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاریها در خصوص نتیجه انتخابات اخیر آمریکا از منظر فرهنگی و فلسفی گفت: شعارها و ادعاهای تبلیغاتی که ترامپ در انتخابات داشت، نوعی تهاجم و انسان‌ستیزی را شامل می‌شد و اینکه این شعارها برای او رای جمع کرد و به این سرعت رای پایین او را بالا برد نشان دهنده این است که در آمریکا یک فلسفه گرایش به خشونت و جنگ‌طلبی وجود دارد. عملا مقوله‌ای مثل اعتدال و عقلانیت از آمریکا رخت بر بسته البته آمریکا اصولا با زور شکل گرفت و سرخپوستان آمریکایی را نابود کردند تا توانستند قدرت را در دست بگیرند.

وی در خصوص نتیجه انتخابات‌ آمریکا گفت: نتیجه انتخابات آمریکا نشاندهنده این است که فلسفه انسان‌ستیزی در آن کشور نهادینه شده است. البته من احتمال زیادی می‌دهم که ترامپ تلاش خواهد کرد که یک مقبولیت بین‌المللی هم پیدا کند و برای اینکه این مقبولیت بین‌المللی را پیدا کند قاعدتا نباید شعارهای جنگ‌طلبانه بدهد و شاید بیشتر از صلح و انسان‌دوستی دم بزند تا بتواند مقبولیت بین‌المللی را هم به دست بیاورد.