اثر دکتر ضیاء موحد با عنوان

«تأملاتی در منطق ابن‌­سینا و سهروردی» به عنوان اثر برگزیده دومین دوره کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور(نشان دهخدا) شناخته شد.

نوشته شده در تاریخ ۱۳:۲۶:۰۰ ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ و در حوزه های اخبار و رویدادها - ۰ نظر
«تأملاتی در منطق ابن‌­سینا و سهروردی»  به عنوان اثر برگزیده دومین دوره کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور(نشان دهخدا)  شناخته شد.
اثر دکتر ضیاء موحد با عنوان «تأملاتی در منطق ابن‌­سینا و سهروردی» که توسط نشر هرمس و انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منتشر شده در میان سه اثر برگزیده این دوره قرار گرفت.

مراسم اختتامیه دومین دوره کتاب سال اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور (نشان دهخدا) در حوزه علوم انسانی، با حضور سیدرضا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد و با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

اثر دکتر ضیاء موحد با عنوان «تأملاتی در منطق ابن‌­سینا و سهروردی» که توسط نشر هرمس و انتشارات موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منتشر شده در میان سه اثر برگزیده این دوره قرار گرفت.

در این مراسم، اسامی برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد:

کتاب‌های ادبیات مانوی (مهرداد بهار و ابوالقاسم اسماعی‌پور مطلق)، تأملاتی در منطق ابن‌سینا و سهروردی (ضیاء موحد) و دلالت، ضرورت و جهان‌های ممکن (محمد سعیدی‌مهر)، به عنوان آثار برگزیده و کتاب‌های ادیان ومذاهب در ایران باستان (کتایون مزداپور)، تاریخ ترجمه در ایران (عبدالحسین آذرنگ)، باباطاهر؛ شرح احوال و نگاهی به آثار ابومحمدطاهر جصّاص همدانی (نصرالله پورجوادی)، کیسانیه؛ جریان‌‌های فکری و تکاپوهای سیاسی (روح‌الله بهرامی)، بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی در ایران؛ با رویکردی به پزشکان و وضعیت پزشکی (حمید کاویانی پویا)، جستاری در اصطلاح شناسی و مبانی ادبیات داستانی دفاع مقدس (احمد شاکری)، جغرافیای طبیعی تاریخی سیستان بر اساس نوشته‌های تاریخی و بررسی‌های میدانی (حسن احمدی کرویق)، آستانۀ تجدد؛ در شرح تنبیه‌المله و تنزیه‌المله (داود فیرحی) و هویت غربی: ماهیت و مؤلفه‌ها (احمد صادقی و سیدرضا موسوی) به عنوان آثار شایسته تقدیر، شناخته شدند.