بررسی منظومه فکری خواجه نصیر الدین طوسی

نوشته شده در تاریخ ۱۷:۰۴:۰۰ ۱۳۹۱/۱۲/۰۱ و در حوزه های اخبار و رویدادها - ۰ نظر
بررسی منظومه فکری خواجه نصیر الدین طوسی

 بررسی منظومه فکری خواجه نصیر الدین طوسی با دبیری علمی دکتر شهین اعوانی و با حضور دکتر دینانی، دکتر محقق داماد،‌ دکتر غلامرضا اعوانی‌، حجت الاسلام دکتر خسروپناه و ... ۵ و ۶ اسفندماه از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۸

به گزارش پایگاه خبری مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران،‌ همایش بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی را 5 و 6 اسفندماه (شنبه و یک‌شنبه) به همت مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و با همکاری انجمن حکمت و فلسفه برگزار می‌کند.

در این همایش دو روزه منظومه فکری خواجه نصیر  با دبیر علمی دکتر شهین اعوانی در حوزه های علم، منطق، فلسفه،‌کلام،‌اخلاق،‌سیاست بررسی خواهد داشت.

ر  روز اول این همایش و بخش علم دکتر حسین معصومی همدانی؛‌ با موضوع «خواجه نصیر و عدد بی‌نهایت»،‌یونس مهدوی؛‌ با موضوع  «جایگاه خواجه نصیر در تاریخ مثلثات»، امیرمحمد گمینی؛‌ با موضوع «خواجه‌نصیر و قطب‌الدین شیرازی: در آثار نجومی و ریاضی» سخنرانی خواهند کرد.

در بخش دوم روز اول این همایش که به بررسی منطق در منظومه فکری خواجه نصیر پرداخته خواهد شد که دکتر مهدی عظیمی با موضوع « خواجه‌نصیر و پارادوکس کرول» و دکتر اسدالله فلاحی با موضوع « خواجه‌نصیر و مکتب منطقی خونجی» سخنرانی خواهند کرد.
در روز دوم همایش آیت‌آلله محقق داماد با موضوع « خواجه نصیر فیلسوف اخلاق»، دکتر غلامرضا اعوانی در موضوع « علم حضوری و علم حصولی در اندیشة خواجه نصیر»، حجت‌الاسلام خسروپناه با موضوع کارکردهای کلامی حسن و قبح نزد خواجه نصیر» به ارائه سخن خواهند پرداخت.
بررسی سیاست در منظومه فکری خواجه نصیر محورهای دیگر این همایش است که دکتر مرتضی یوسفی‌راد در موضوع «مبانی معرفتی مردم‌سالاری دینی در آرای فلسفی خواجه نصیر» سخن خواهد گفت.
«خواجه‌نصیر و تحول گفتمان فلسفی» عنوان سخنرانی سیدمحمد عمادی حائری است که در روز دوم برگزار خواهد شد.
اختماییه این همایش با سخنرانی دکتر دینانی است که با موضوع «خواجه نصیر؛‌فیلسوف گفت‌و‌گو» به ایراد سخن خواهد پرداخت.

انتهای خبر/